päivän prätkäkuva

Overdrive.fi on harrasteautoiluun keskittyvä verkkosivusto, joka tarjoaa sisältöä harrastajien ja rakentajien tarpeisiin. Epäasiallinen ja loukkaava sisältö, joka rikkoo sivuston käyttöehtoja, poistetaan. Näin eivät myöskään poliittinen keskustelu ja aiheet sinne kuulu. Harrastus on yhteinen poliittisesta kannasta riippumatta. Overdriven yleiset käyttöehdot löytyvät täältä, ja on hyvä muistaa, että jokainen keskustelija on rikos- ja vahingonkorvausoikeudellisessa vastuussa omien viestiensä sisällöstä.

Ketju osiossa 'Kaksipyöräiset', aloittaja juro the dog, 7.5.2009.

  1. BRAKE DRUM

    BRAKE DRUM Double Gearhead

    Silmärääräisesti kuppikokoa zoomailemalla näyttäisi olevan originaali Lynda Carter eikä stunttinainen
     
    SARKERI-71 ja kerkko tykkäävät tästä.
  2. BRAKE DRUM

    BRAKE DRUM Double Gearhead

    Lahden Classic Car Show 03-05-2025 ja maailman parhaalla kaksitahtimoottorikonstruktiolla varustettu Tourist Trophy sivuvaunupyörä.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    eeko ja kerkko tykkäävät tästä.
  3. BRAKE DRUM

    BRAKE DRUM Double Gearhead

  4. BRAKE DRUM

    BRAKE DRUM Double Gearhead

    Tuosta siwarista oli kuulemma väännetty kauppaa Lahdessa. Tyssäsi vissiin siihen että ostaja olisi halunnut ostaa vain tuon Kawasaki moottorin.
     
  5. juhi71

    juhi71 3rd gear

    [​IMG]
     
    kerkko tykkää tästä.
  6. Bluestone

    Bluestone Double Gearhead

    Tuli katsottua liikkuvaa prätkäkuvaa, sen Mcgregorin ja Boormanin Long Way Home eka jakso. Brittihemmot kiertää Eurooppaa 70 luvun prätkillä, toisella -74 vanha poliisi Moto Guzzi ja toisella rumpujarrullinen BMW R75. Britit ei luottaneet brittipyöriin.:rolleyes:
     
    kerkko tykkää tästä.
  7. juhi71

    juhi71 3rd gear

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    SARKERI-71 tykkää tästä.
  8. juhi71

    juhi71 3rd gear

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    6PPC tykkää tästä.
  9. Vanhassa Wheelsissa on japsichopperia suoralla nelosella. Minusta harvemmin näitä enää näkee:

    [​IMG]
     
    kerkko ja SARKERI-71 tykkäävät tästä.
  10. 6PPC

    6PPC Double Gearhead

    Jockey Journal foorumilta löytyy useampi kymmenen sivua keskustelua Denver Choppersista, joka rakenteli ja valmisti osia Japsichoppereihin, pääasiassa CB Hondiin. Osa kuvista on hävinnyt, mutta aika paljon niitä on jäljellä.
     
  11. Marklin

    Marklin Double Gearhead

    Eilen yksi tuollainen oli Toijalan torilla:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    SARKERI-71, Bluestone ja Vuppe tykkäävät tästä.
  12. Vuppe

    Vuppe Double Gearhead

    Satula-Ilkalla oli joku tollanen, saattaa olla vieläkin. Asuu samalla seudulla. Kysyin siltä kerran että kuumeneeko noi putket koko matkalta. Kertoi että oli joskus tulossa jostain tapahtumasta kun takana ajanut oli huutanut ohi ajaessaan että reppus palaa. :oops: Se oli sidottu sissyyn ja ilmeisesti oli putkessa kiinni.
     
    Marklin tykkää tästä.
  13. Marklin

    Marklin Double Gearhead

    Pari ajokuvaa vielä:
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Vuppe ja SARKERI-71 tykkäävät tästä.
  14. aircool

    aircool 3rd gear

    On noi neloskoneiset japsichopperit vaan hienoja vaikka vannoutuneet karvapersekopteristit pitää niitä epäesteettisinä.Chopperin kun pitää olla kapea.
     
    Marklin tykkää tästä.

Kerro tästä muillekin!