Sakkoja ropsahtelee

Overdrive.fi on harrasteautoiluun keskittyvä verkkosivusto, joka tarjoaa sisältöä harrastajien ja rakentajien tarpeisiin. Epäasiallinen ja loukkaava sisältö, joka rikkoo sivuston käyttöehtoja, poistetaan. Näin eivät myöskään poliittinen keskustelu ja aiheet sinne kuulu. Harrastus on yhteinen poliittisesta kannasta riippumatta. Overdriven yleiset käyttöehdot löytyvät täältä, ja on hyvä muistaa, että jokainen keskustelija on rikos- ja vahingonkorvausoikeudellisessa vastuussa omien viestiensä sisällöstä.

Ketju osiossa 'Yleistä harrastuksesta', aloittaja 0rs0n, 3.4.2016.

  1. renttu81

    renttu81 Gearhead

    Välähtääkös muuten tuollanen pimee paku kun kuvan räppää?
     
  2. maverick999

    maverick999 Gearhead

    Muistaakseni kyllä. Joskus taisi takanani ajava kokea sen kohtalon.
     
  3. 0rs0n

    0rs0n Gearhead

    Juu välähtää ihan selvästi.
     
  4. xarper

    xarper Gearhead

    Jooh ei ne jää epäselväks jos oot kuvaan päässy.
     
  5. cdv70

    cdv70 Double Gearhead

    Tapahtui pääsiäisenä. Lahdesta motarilla Mikkeliin päin. Ajelin oikean puoleista kaistaa jonossa viisarin verran yli 100km/h. Vasenta kaistaa mennä laukkasi kiireisimmät jonossa heittämällä ohi. Huoltoajolle tarkoitetulla paikalla, siis vasemmalla, seisoi ruskea volkkarin paku. Ohittavassa jonossa oli myös yksi henkilöauto joka veti peräkärryä. Niin vaan välähti volkkarin takaikkussa kun kärrymies veteli ohituskaistaa +100km/h. Pääsiäisenähä oli voimassa vielä talvirajoitukset. Mutta kyllä siellä pakussa olleen poliisin on pitänyt bongata siitä jonosta se perärryä vetävä auto.
     
  6. xarper

    xarper Gearhead

    Ketjun bongatessa tuli mieleen ehkä huvittavin sakko mitä olen koskaan saanut kyllä, tuli kaiveltua kova koneen syövereistä:
    [​IMG]

    Tämä siis kuminpoltosta.
     
    Karpov tykkää tästä.

Kerro tästä muillekin!