`Muricassa. https://seattle.craigslist.org/skc/cto/d/71-sport-fury-gt-promo-ex/6755582401.html 71 SPORT FURY GT PROMO EX FACTORY SHOW CAR..1 0F 2 BUILT.. 440 4 T COD - $8999
Kyllä muistaa. Tuo samainen Sport Fury 1970 vuodelta oli minulla 80- luvun alussa muutaman vuoden. Ostin sen autoliikkeesta Helsingin Pakilasta. Muistaakseni kauppasin sitä V8-Magazinessä ja myin sen sitten Keminmaahan. Mitähän autolle mahtaa nykyään kuulua?. Yritin liittää mukaan löytämäni kuvan siitä mutta se ei minulta onnistunut. Auton rekisterinumero on AZR 8 joka kuvassa melkein näkyy.
Laitetaan tännekin, löytyy paljon ketjussa olleita vaunuja: https://m.facebook.com/groups/662824080566765?group_view_referrer=profile_browser
Kattelen viaplayltä just sarjaa The Blacklist (ei, tämä ei ole se kotimainen kiihdytyssarja), ja meinas silmät pudota päästä ku jakson alussa pahis kurvaa tapaamiseen vaaleanruskealla luukkulampullisella ja vinyylikattoisella '70 furyllä. Kausi 3, jakso nro 23, mikäli jotain muuta sattuu kiinnostamaan.
Tommonen pätkähän pitää etsiä interwebistä - kiitos. Eilen tuli omaani veropäätös. Verrokkina Mustang ja veroa 60,20 eur.
Avokas Ruotsinmaalta alkavan kesän riemuihin. https://www.blocket.se/stockholm/Plymouth_Fury_cab__70_84510425.htm?ca=1_5&w=3