Oiskois teil Saxoist kokemuksii?? Elikkäs löytyyks niist hydrauli toimiset jouset? Entäs moottorin tuunaus? Löytyyks miltää hyvältä valmistajalta imu/pakosarjoja? Mitäs eroa on VTS ja VTR malleilla? Ja hifistä vielä sen verran, että jos aikoo hankkia 5,1 Surround tominnolla varustetun soittimen, niin käykö että laittaa kaikki viisi kaijutinta 6*9" 4-tie kaiuttimiin? Ja vielä subbari siihen päälle. -SaxoMan-
Siis että kaikki viisi kaiutinta on 6*9" 4-tie kajareit... Ja onko Sonyn Xplod sarjasta kokemuksii?? Onko hyvä?
Mahtoikohan tämä nyt olla ihan oikea paikka kysellä euroautoista? Sen verran voin kertoa ihan asiaakin, että: VTR: 8-venttiilinen ja VTS 16-venttiilinen..
Kai se käy, mutta noilla kuusyseillä ei oikein tee mitään. En puhu omista kokemuksista, vaan mitä olen alan harrastajien keskustelupalstoilla ymmärtänyt. Usein saa samaan hintaan erillissarjoja, jotka ovat huomattavasti parempia äänenlaadullisesti. Suosittelisin, että käyt http://www.hifilehti.fi ja siellä on autohifille oma keskustelualueensa ja varmasti asiantuntevaa porukkaa. Tai sitten http://www.ffp-motorsport.com Toivottavasti nyt edes jotain apua oli :smile:
Redline-niminen tuninglehti esittelee vähän välii noita saxoja...ja vielä ihan komeita :smile: Lehden kautta pystyy tilaamaan saxoon kaikenlaista tilpehööriä.
Kyllä noit sitikoit kannattaa tuunaa. Itekin rupesin harrastaa Berlingoo. 6 kajarii, muovilärpäkkeitä, tuplaputket, alusta, panssari, alumiinisisusta ym. On ihan sumeen hyvä ajaakin. Kyllä ranskalaiset osaa. Eikä ees ruostu kun ei varmaan oo peltiä missään. Oisko mitään sivui mis näkis tuning Berlingoja vai oonks mä ainoo Linko tuunaaja?
mulla olis semmonen kutina perseen ympärillä että noi pienemmät sitikat on ihan tavallisilla jousilla...
Edessä McPherson, takana vääntösauvat. Eli normaali ranskalainen, tai no siis normaali ei-mehulinko ranskalainen :smile: