historic gran race 21-22.8.2010

Ketju osiossa 'Street & Race', aloittaja hmr66, 11.8.2010.

  1. hmr66

    hmr66 3rd gear

    AIKATAULU
    HISTORIC GRAND RACE 2010
    Gulf Historic Race Cup 2010, osakilpailut 5 ja 6
    21. - 22.8.2010 Ahvenisto, Hämeenlinna
    PERJANTAI
    18.00 - 20.00 Kilpailutoimisto avoinna
    18.00 - 20.00 Katsastus avoinna
    LAUANTAI
    8.00 - 16.00 Kilpailutoimisto avoinna
    8.00 - 17.00 Katsastus avoinna
    9.00 Ohjaajakokous
    9.30 - 9.50 Van Diemen SR Sport, SS 1300, Locost harjoitus
    10.00 Harrasteajoneuvoparkki avataan
    9.55 - 10.15 Historic Formulat harjoitus
    10.20 - 10.40 Roadsport A ja V8 hajoitus
    10.45 - 11.05 Roadsport B ja C harjoitus
    11.10 - 11.30 Historic F/A, F/B, F/C ja F/D harjoitus
    11.35 - 11.55 Historic G/A, G/D, H, G-H/r1 ja H2-I/r1harjoitus
    12.00 - 12.20 Mini 1000 harjoitus
    12.20 - 13.00 Tauko/Harrasteajoneuvojen ja historiallisten moottoripyörien paraati. Katsastus päättyy.
    13.00 - 13.20 Van Diemen SR Sport, SS 1300, Locost aika-ajot
    13.25 - 13.45 Historic Formulat aika-ajot
    13.50 - 14.10 Mini 1000 aika-ajot
    14.15 - 14.35 Roadsport A ja V8 aika-ajot
    14.40 - 15.00 Roadsport B ja C aika-ajot
    15.05 - 15.25 Historic F/A, F/B, F/C, F/D aika-ajot
    15.30 - 15.50 Historic G/A, G/D, H, G-H/r1 ja H2-I/r1aika-ajot
    16.00 - 16.20 Van Diemen SR Sport, SS 1300, Locost 1. kilpailu
    16.30 - 16.50 Historic Formulat 1.kilpailu
    17.00 - 17.20 Mini 1000 1. kilpailu
    SUNNUNTAI
    9.00 - 17.00 Kilpailutoimisto avoinna
    9.00 Ohjaajakokous (tarvittaessa)
    9.30 - 9.40 Van Diemen SR Sport, SS 1300, Locost Warm Up
    9.43 - 9.53 Historic Formulat Warm Up
    9.56 - 10.06 Roadsport A ja V8 Warm Up
    10.10 - 10.20 Roadsport B ja C Warm Up
    10.13 - 10.29 Historic F/A, F/B, F/C ja F/D Warm Up
    10.32 - 10.42 Historic G/A, G/D, H, G-H/r1 ja H2-I/r1 Warm Up
    10.45 - 10.55 Mini 1000 Warm Up
    11.00 Van Diemen SR Sport, SS 1300, Locost 2. kilpailu
    11.30 Roadsport A ja V8 1. kilpailu
    12.00 Roadsport B ja C 1. kilpailu
    12.30 Historic F/A, F/B, F/C ja F/D 1. kilpailu
    13.00 Historic G/A, G/D, H, G-H/r1 ja H2-I/r1 1. kilpailu
    13.20 - 14.10 Tauko/Harrasteajoneuvojen ja historiallisten moottoripyörien paraati
    14.10 Historic Formulat 2. kilpailu
    14.30 Historic G/A, G/D, H, G-H/r1 ja H2-I/r1 2. kilpailu
    15.00 Roadsport B ja C 2. kilpailu
    15.30 Historic F/A, F/B, F/C ja F/D 2. kilpailu
    16.00 Mini 1000 2.kilpailu
    16.30 Roadsport A ja V8 2. kilpailu
    16.50 Vapaa pääsy varikolle
     

Kerro tästä muillekin!