Noita alkoi muutama vuos takaperin tulla. Vähän sen jälkeen kun tää hipsteri-tyyli yleistyi. Tai siis tarkemmin, eihän pyöräilijöissä ole muodin mukana menijöitä, vaan kaikki on yksilöitä
Mulla oli FXR:ssä ensin edessä, sitten vakiopaikalla enskan puolivälissä, sen jälkeen enskan takana ja nyt takamatkustajan tappien paikalla. Ajaminen on muuttunut koko ajan paremmaksi.
Kyllä jalkatappien optimi sijaintiin vaikuttaa myös kuskin pituus. Mä oon apaut 195 lyhyt ja jos jalkatapit olis keskellä niin kramppi iskis ekan kilsan aikana. Siinä asennossa ei kyllä koukita edes pykäliä jalkaterällä. Oli vaan joskus tarkotus pistää fillaria orggiskuntoon mutta en mä pystyis ajaan sillä.
Siinä useampikin kuva knöölistä, halpakin olis. https://m.ebay.com/itm/1940-Harley-Davidson-EL/173461223670?_mwBanner=1&_rdt=1
Thunderheader putki, mulla sovelissa sama (no erilaiset laipat kansiin) Ei ilman korvatulppia viitti ajella.