SBC 400

Overdrive.fi on harrasteautoiluun keskittyvä verkkosivusto, joka tarjoaa sisältöä harrastajien ja rakentajien tarpeisiin. Epäasiallinen ja loukkaava sisältö, joka rikkoo sivuston käyttöehtoja, poistetaan. Näin eivät myöskään poliittinen keskustelu ja aiheet sinne kuulu. Harrastus on yhteinen poliittisesta kannasta riippumatta. Overdriven yleiset käyttöehdot löytyvät täältä, ja on hyvä muistaa, että jokainen keskustelija on rikos- ja vahingonkorvausoikeudellisessa vastuussa omien viestiensä sisällöstä.

Ketju osiossa 'Moottori', aloittaja Larry79, 9.4.2025.

  1. Larry79

    Larry79 1st gear

  2. artsiracing

    artsiracing Gearhead

    Ei nuo vähän nykyaikasemmat nokat mene ihan vakiojousilla, compin 981-16 tais olla tuolle nokalle suositeltu.
    Jos koneessa ei muita virityksiä ole kuin kertomasi, ja käyttö on lähinnä normiajelua, niin 980-16 jousikin vois just riittää.
     
    Larry79 tykkää tästä.
  3. Larry79

    Larry79 1st gear

    Taidan ostaa sellasen setin, missä tulee nokka, jouset, nostajat yms.
    Vanhat jouset voi olla jo vähän väsyneet muutenkin.
     
    artsiracing tykkää tästä.
  4. Stang 72

    Stang 72 3rd gear

    [​IMG]
     
    Concarne, janihei ja Rane 66 tykkäävät tästä.
  5. Concarne

    Concarne Gearhead

    Onko tuo tehostimen pumpun kannake omavalmiste vai saako valmiina jostain? Selkeästi fiksumpi peltisarjojen kanssa kuin GM:n -90 luvun TBI-koneissa.
     
  6. Larry79

    Larry79 1st gear

    Juu, ite tein.
     

Kerro tästä muillekin!